Як спланувати свій відпочинок у горах? [UKR]

Отже, ознайомившися з описанням усіх можливостей відпочинку у горах, слід спланувати свій відпочинок так, щоб це було справжнім відпочинком, а не нудьгою або пересиленням.

Якщо ви звикли відпочивати у готелі або турбазі і нікуди особливо не ходити – звернувшись у турагенство, докладніше розпитайте про те, який сервіс і за якою ціною пропонує той чи інший курортний заклад. Яка його культурна програма? Які можливості? Якщо під час перебування на відпочинку ви бажаєте здійснювати невеличкі одноденні подорожі – вам варто підібрати собі таку турбазу, де це передбачено його культурно-спортивною програмою. Мандрувати самому по маловідомій місцевості – складно і навіть інколи небезпечно. Краще покластися на досвідченого гіда або екскурсовода.

Якщо ви збираєтеся вирушити у кількаденний похід з ночівлями у наметах – якщо ви не знайомі з цією місцевістю – краще взяти із собою досвідченого провідника.

Коли ви вирішили провести вашу відпуску з сім’єю, порадьтеся з усіма вашими супутниками, чи влаштовує їх той вид відпочинку, що ви пропонуєте. Краще підібрати компромісний варіант, який би влаштував усіх.

Буває, що під час робочого року у вас випадають свобідні дні – варто зробити собі коротку одно- дво- або триденну поїздку у гори. Якщо вам більше до вподоби активний відпочинок – для вас буде найкращим такий маршрут, що передбачає сходження (наприклад на г.Пікуй або г.Говерлу), гірські лижі. А коли вас більше влаштовують автобусні екскурсії – поцікавтеся у турфірмі, які екскурсії передбачають мінімальну віддаленість пішки від автобуса (про це варто потурбуватися у дощовий період).

Що брати у гори?

Якщо ви збираєтеся проводити відпочинок на базі і в ваших планах немає вилазок у дикі гори – тоді форма одежі, як кажуть, парадна. Але не слід забувати, що у горах часто трапляється дощ, і тому із собою слід мати змінну та засоби захисту від дощу – парасолю, плащ, штурмовку. Гірський клімат у будь-яку пору року може різко мінятися. Так, коли стовпчик термометра сягає 25-28 градусів, на другий день температура може різко впасти до 7-10 градусів. Уночі зазвичай температура у два рази нижча за денну, а зранку вам може знадобитися светр. Отже, нехтувати теплою одежею навіть спекотного літа не слід! Особливо, коли ви зупиняєтеся у літніх дерев’яних будиночках чи колибах без опалення.

В сонячні дні гірські річки добре прогріваються і стають цілком придатними для купання, а їх береги та полонини перетворюються у пляжі для загорання. Отже, варто взяти із собою купальні приладдя. Не забудьте про легкі шорти та футболку, сонячні окуляри та панамку. Можливо, вам ще знадобиться легка сорочка з довгим рукавом від надмірного сонячного опромінення та крем від загару.

Для одно- та дводенних подорожей і сходжень не варто набирати одежі, як кажуть, чемоданами, але змінна одежа і взуття – не завадить. Змоклому від дощу чи снігу сидіти декілька годин у автобусі не дуже приємно, та і захворіти не довго!

Найбільш оптимальним взуттям для мандрівок горами є туристичні черевики з підошвою типу “вібрам”. Вони довго не промокають і добре тримають на мокрій траві чи глині. Кросівки – більш легкіші, але зручні лиши у теплу погоду на відкритій місцевості та стежках. Потурбуйтеся, щоб ваше взуття було з натуральної шкіри, а не з замінника, щоб воно не парило ноги. Шкарпетки, незалежно від сезону (бажано брати змінні 2-3 пари) мають бути вовняні – легкі, та шерстяні – теплі. Старайтеся уникати синтетики! Али при подорожі під час дощу не варто нехтувати гумаками. Це єдине взуття, що дає повну гарантію, що ваші ноги залишаться сухими. Добре також узяти до взуття і запасні стільки. Не забудьте мастити шкіру перед походом водо захисним кремом. Ще одна практична річ у поході – так звані “ліхтарики” (або “бахіли”). Вони являють собою два рукави з водостійкої тканини з резинкою з обох кінців. Надягаючись на верхню частину взуття і кінці штанів, вони захищають від попадання у середину снігу, камінців та болота. Вони вам дуже знадобляться у будь-якому поході чи сходженні. Їх можна придбати у магазини або пошити самому.

 Гірське похідне спорядження

Спорядження для походу визначається порою року, кліматичними умовами, рельєфом місцевості, густотою населених пунктів у районі походу та багатьма іншими обставинами та специфічними особливостями мандрівки. Приказка туриста – “Грам – у дорозі кілограм” означає, що у похід треба брати найнеобхідніше. Не розраховуйте, що потрібні речі можна буде придбати у поході, але й не беріть зайвого. Пам’ятайте, що не кожен, в силу своїх можливостей, може нести важкий рюкзак. Цілком є можливим, щоб рюкзак з спорядженням і продуктами на 5 днів походу важив не більше 12-14 кг.

 

Как спланировать свой отдых в Карпатах? [RUS]

Для начала, стоит ознакомиться с описанием всех возможных предлагаемых вариантов отдыха в горах. Следует спланировать свой досуг так, чтобы это было настоящим отдыхом, а не нудным времяпровождением.

Если вы привыкли отдыхать с комфортом – в отеле или на турбазе и никуда особо не ходить – обратившись в турагенство, подробнее распросите о том, какой сервис и по какой цене предлагает тот или иной курорт. Какова его культурная программа? Какие возможности? Если во время прибывания на отдыхе вы желаете осуществлять небольшие однодневные путешествия или экскурсии – вам стоит подобрать такую турбазу, где это предусмотрено её культурно-спортивной программой. Путешествовать самому по малознакомой местности – затруднительно, а зачастую и даже опасно. Лучше положиться на опытного гида или экскурсовода.

Если вы собрались в многодневный пешеходный поход с ночевками в палатках по незнакомой местности – тут стоит нанять опытного инструктора имеющего соответствующую квалификацию и документы. Рисковонно пользоваться услугами местных жителей-проводников.

Если вы решили провести ваш отпуск с семьей – посоветуйтесь со всеми вашими спутниками: устроит ли их предложенный вами вариант. Возможно, лучшим решением будет компромиссный вариант устраивающий всех.

Бывает, что на протяжении года у вас появляются свободные дни – тогда стоит сделать себе одно- двух- трехдневную поездку в горы. За эти дни вы получите новый заряд бодрости и море позитивных эмоций и впечатлений, что так необходимо для разрядки напряженности в повседневной жизни.

Если вы отдаете предпочтение активному отдыху, а не сидению в комфортных гостиничных номерах– для вас будет наилучший вариант избрать те туры, которые включают в себя походы и восхождения. Походы – совсем не означает, что вам прийдется жить в «спартанских» условиях – в палатках – и тащить на себе здоровенный рюкзак. Возможно проживание в отеле, турбазе, часном секторе и однодневные выходы в высокогорную зону в сопровождении опытного инструктора. Также приятно будет провести время у костра – приготовить обед на природе, а вечером под гитару собравшись у огня. В зимний период можно отдать предпочтение зимним видам спорта, таким как горные лыжи. Под чутким руководством опытного тренера, практически каждый может освоить этот, на первый взгляд неподдающийся дрессировке, спортивный снаряд. А если страх перед крутой горой всё же не дает как следует стать на лыжи – тогда можно начать с санок, либо найти себе по душе другое занятие: например, прокатиться по заснеженным горам в конной упряжке, либо подняться на вершину горы на кресельном подъемнике.

Если вас больше устраивают автобусные экскурсии – поинтересуйтесь у турфирмы, какие экскурсии предусмотрены культурной программой того или иного туристического комплекса. Автобусные экскурсии доступны практически в любое время года.

Итак, в путь!

Напишіть відгук