Програма подорожі і маршрут класичні: східна частина Лікійської стежини – від Анталії до містечка Гьойнюк і далі через гори до курорту Чирали, що на узбережжі Середземного моря, а далі, як стане часу, захопимо ще й частину узбережного шляху – через місто Адрасан, далі мисом Гелидонія аж до Карайоза. Але перед тим хтілося б відвідати й стародавнє місто Стамбул! Побувати у Туреччині і не побачити Стамбулу – все одно що промандрувати західною Україною та не завітати до Львова! Як Львів для України – культурна столиця, так само й Стамбул для Туреччини! Для довідки: адміністративна столиця Туреччини – Анкара, а не Стамбул: прохання не плутати!
Графік походу досить гнучкий: хто обмежений у часі – може оминаючи Стамбул приєднатися до групи у безпосередньо у Анталії, також завжди можна зійти з маршруту раніше та повернутися додому самостійно, отож програму подорожі за власним бажанням ви можете скоротити від запланованих 14-18 днів до 7-10 днів. А план в нас такий: виліт з України до Стамбулу – 22-23 березня, подорожі по Стамбулу 23-24-25 березня, переїзд до Анталії – 25-26 березня, зустріч (з новоприбулими) у Анталії – 26 березня, пішохідний маршрут по горах (1 частина, 6 днів) Гьойнюк-Чирали 26-31 березня, пішохідний маршрут вздовж узбережжя Химери-Олимпос- Адрасан-Гелидонія-Карайоз 1-5 квітня (2 частина 5 днів), час для відпочинку та екскурсійних подорожей 6-10 квітня, виліт в Україну з аеропортів Анталії чи Стамбулу.

Як і чим дістатися: літаком до Стамбулу 22-23 березня або до Анталії 25-26 березня. Рекомендовані авіакомпанії: Пегасус http://flypgs.com Атласглобал http://www.atlasglb.com.ua Якщо заздалегідь бронювати квиток та полювати на знижки – є шанс знайти квиток за ціною від 1000 грн. в один бік! Бронюючи квиток зауважте – скільки багажу дозволено з собою перевозити і може краще одразу включити у вартість квитка багаж до 20 кг. Зі Стамбулу до Анталії ходять мегакомфортабельні автобуси, ціна – близько 20 євро, час у дорозі від 10 до 14 годин, АЛЕ: дороги там не українські і сервіс не до порівняння, отож то буде не знущання з себе, а незабутня екскурсія гірською Туреччиною гладенькими дорогами з фантастичними краєвидами! Кому така подорож не до вподоби – до Анталії можна дістатися й літаком – шукайте варіанти від різних авіакомпаній. Від автовокзалу Анталії до місця старту – містечка Гьойнюк – їдемо разом місцевою маршруткою (по-місцевому «долмуш»). Вертатися від місця фінішу можна також маршруткою до Анталії.
Найоптимальніші місця зустрічі: Стамбул – аеропорт Ататюрк 22-23 березня, Анталія – автовокзал (проїзд від аеропорту Анталія автобусом №600). Можемо домовитися й про інші місця зустрічі. Зв’язок – за допомогою смс-повідомлень.
Час та кілометрах. В середньому ми будемо долати відстань 10-15 км на день, відповідно за 7-10 днів цілком реально подолати відстань від 70 до 100 км. За бажанням можна буде організовувати дньовки та дні відпочинку.
Рельєф, висоти, клімат. В березні у Стамбулі ще прохолодно (за мірками південної країни) – від +10 до +20. Але навіть якщо на термометрі й +20, при сильному вітрі з моря може бути досить некомфортно – отож легка куртка й фліс чи светр не завадять! В Анталії ж значно тепліше й сонячно – інколи в цей час буває і до +30, але не виключене й похолодання до +10 з холодним вітром з моря, дощі та зливи. У горах Лікії висоти від 500 до 2000 метрів над рівнем моря, місцями може бути й сніг, вночі на певних ділянках температура може падати до 0, вночі можливі приморозки. Звісно, можна потрапити під дощ чи навіть снігопад. Але зазвичай у цей час вже сонячно і денна температура в межах від +15 до +20. Тож слід бути готовим до будь-якої погоди! Переважна частина маршруту – добре вторована гірська стежка з місцями для ночівель у наметах, джерелами питної води та острівцями цивілізації у вигляді гірських поселень, магазинів, кафе та туристичних кемпінгів, які завжди до послуг туристів. Але пам’ятайте – у горах все значно дорожче! Вода є, але не скрізь – тому обов’язково при собі мати тару для води: 2 пляшки по 2-1,5 літри (аби бігати по воду від стоянки до джерела) та на 0,5-1,5 літри – аби вгамовувати спрагу під час переходу.
Фізична підготовка. Якщо ви не маєте серйозних проблем зі здоров’ям, бодай трохи ходили у пішохідні походи по Криму чи Карпатах, в змозі носити наплічника та ночувати у наметах – то й цей похід буде вам по силах!
Денні температури та погода. Хоч Туреччина й південна країна і коли в нас ще зима – тут вже тепло, але весна є весна – можливі й опади, й вітер, й похолодання, отож, слід розраховувати як на +20 із сонцем,такі на +5 з дощем. Загалом погода схожа на Крим у травні.
Де помитися? Зазвичай туристи у поході миються у гірських річках та водоспадах – а тут їх більш ніж достатньо! Наприкінці та на початку маршруту можна ще й викупатися у морі. Але для вибагливих – можна прийняти душ у найближчому кемпінгу чи готелі/хостелі – звісно ж, не безкоштовно.
Проживання під час пішохідної частини подорожі – у власних наметах. Раціонально згрупуватися компаніями по 3-4 людини у намет – у цьому є ряд своїх переваг: легше розподілити вагу між учасниками, разом тепліше, дешевше: у кемпінгах беруть плату за намет, а не кількість людей, простіше готувати їжу на компанію у наметі під час негоди.

Напишіть відгук